Tradycją już się stał udział naszych uczniów w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej realizowanym w krośnieńskim Artkinie. 2 kwietnia odbył się ostatni seans w tegorocznym cyklu,podczas którego wyświetlono film "La la land". Od października 2018 r. do kwietnia 2019 r. w projekcie brały udział klasy 2 LO c pod opieką P.Stanisława Nowaka, 3 LO c pod opieką p.Bogusławy Kopczyk oraz 3 TH/TS pod opieką p. Katarzyny Uklei. Wśród obejrzanych filmów znalazły się takie dzieła jak: "Syn Szawła", "Pokot", "Twój Vincent" czy "Control". Bogata i atrakcyjna oferta Nowych Horyzontów dała uczniom możliwość  spotkania się z różnorodnością zarówno w zakresie tematyki, jak i konwencji. "Dziesiąta muza" na stałe już wpisuje się w edukację naszych uczniów, dzięki czemu wzbogacają oni swoje horyzonty.