W dniu wczorajszym 31 stycznia 2019 roku nasze dwie uczennice  Weronika Pelczar z klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej oraz Michelle Englot z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego oddział promedyczny, reprezentowały  szkołę z rejonu krośnieńskiego na zawodach wojewódzkich w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Nowej Sarzynie. Ale po kolei, jak do tego doszło. Po raz kolejny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie był  organizatorem rozgrywek tenisowych organizowanych na szczeblu powiatowym i rejonowym w kategorii dziewcząt i chłopców organizowanych w ramach rozgrywek Rzeszowskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Corocznie w zawodach tych bierze udział szeroka grupa tenisistów, którzy walczą na bardzo wyrównanym poziomie technicznym .  Nie brakuje emocji sportowych jakie towarzyszą tym rozgrywkom.  Do eliminacji szczebla powiatu zgłosiło się 7 drużyn dziewcząt i 9 reprezentacji szkół krośnieńskich w kategorii chłopców. Do zawodów rejonowych, które zakończyły się 11 grudnia awansowały drużyny dziewcząt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana  Szczepanika w Krośnie oraz I LO w Krośnie, w kategorii chłopców  awansowały drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie oraz I LO w Krośnie. Po kwalifikacjach powiatowych, na zawodach rejonowych zjawiły się ekipy z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie – jako gospodarze, I LO w Krośnie, Michalickiego  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, Zespołu Szkół w Trzcinicy, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, LO w Strzyżowie, II LO w Jaśle i Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Podsumowując rywalizację dziewcząt awans do zawodów wojewódzkich potwierdziły swoją wysoką dyspozycją uczennice naszej szkoły w osobach Weroniki Pelczar, Michelle  Englot oraz Patrycji Wąchały uczennicy klasy 3 Technikum Ekonomicznego. Drużyny chłopców reprezentowały szkoły z  Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie, I LO w Krośnie, Zespołu Szkół  w Iwoniczu, Zespołu Szkół w Trzcinicy, MZSP w Miejscu Piastowym, LO w Strzyżowie i Zespołu Szkół Technicznych  w Strzyżowie. Awans uzyskały reprezentacje Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie. Nadszedł czas na rozgrywki na szczeblu województwa. Do Nowej Sarzyny zjechały się drużyny m.in. z Samorządowego LO w Stalowej Woli, I LO w Krośnie, ZS w Przeworsku, II LO z Rzeszowa, LO w Ropczycach, ZSO w Brzozowie, II LO w Dębicy, ZSDGiL w Jarosławiu, ZSP Nr 2 ze Stalowej Woli, ZSZ z Dynowa oraz nasze mistrzynie z ZSP Nr 1 w Krośnie. W tej doborowej stawce 12 ekip reprezentujących całe województwo wszystkie drużyny miały spore apetyty na uzyskanie najwyższego zwycięstwa w rywalizacji sportowej czyli awansu do zawodów ogólnopolskich. Stawka była rzeczywiście bardzo wyrównana i poziom rozgrywanych meczy był wysoki. Nasze dziewczęta doszły aż do finału, w którym zmierzyły się z drużyną Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Stalowej Woli. Drużyna ta podobnie jak nasze dziewczyny nie miała na swoim koncie żadnej porażki z eliminacji, jednak w finale doszło do bezpośredniego starcia. Wynik meczu 3 do 1 dla Stalówki. Weronice Pelczar udało się urwać rywalkom jeden punkt wygrywając z zawodniczką Wiktorią Puzio 3 do 1. Nasze uczennice uległy przeciwniczkom w grze podwójnej i to głównie przesądziło o porażce. Trzeba oddać rywalkom to, że ich umiejętności były bardzo wysokie i zasłużyły na reprezentowanie naszego województwa w dalszych rozgrywkach. Ten sukces umożliwi naszym  zawodniczkom uzyskanie  znaczącego wyróżnienia, jakim jest niewątpliwie stypendium  sportowe przyznawane przez Prezydenta Miasta Krosna. Muszą tylko połączyć  osiągnięcia sportowe z dobrymi wynikami w nauce. Brawo dziewczęta, jesteśmy z was dumni!