Niesprawiedliwość na świecie traktujemy osobiście"

Pod tym hasłem uczniowie „Szczepanika” podpisali się już po raz trzeci!

Podczas światowego Maratonu Pisania Listów, organizowanego przez Amnesty International w grudniu 2018 r., w naszej szkole pisaliśmy listy w obronie mieszkańców Kenii oraz Indii, którzy walczą o zachowanie swojego miejsca do życia i nieskażonej przyrody. Na ich czele stoją kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 r. i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Rezultaty tej niezwykłej akcji są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości. Ludzie są uwalniani z więzień lub ich niesprawiedliwe wyroki są łagodzone, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.

Listy są również ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich : dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Akcję koordynowała p. I. Jakubowicz we współpracy z pracownikami PWSZ w Krośnie.