W piątek, 7 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się wielka impreza językowa dla gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna, Pan Piotr Przytocki, natomiast organizację wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

W tegorocznej, piątej edycji Dnia Języków Obcych wzięła udział rekordowa liczba zaproszonych uczniów: ponad 600 (!). Przybyli oni do „Szczepanika” wraz z nauczycielami języków obcych z około 30 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Przygotowano aż 26 atrakcji językowych, takich jak warsztaty, wykłady, prezentacje multimedialne, konkursy, quizy oraz gry we wszystkich językach obcych nauczanych w naszej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim oraz w języku łacińskim.

Nauczycieli języków obcych wsparło ponad 200 (!) uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami innych przedmiotów, którzy pełnili rolę opiekunów podczas konkursów komputerowych.

Do szkoły zawitał także native speaker języka angielskiego, p. Patrick Fernandes oraz 3 grupy polskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, jak również studenci przebywający na krośnieńskiej uczelni w ramach programu Erasmus, pochodzący z Chin, Turcji, Hiszpanii i Włoch.

Impreza przebiegała w sympatycznym, przedświątecznym klimacie sprzyjającym poszerzeniu wiedzy w zakresie znajomości języków obcych i kultury innych krajów. Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń znalazł w programie imprezy coś interesującego, choćby spotkanie ze starszymi koleżankami i kolegami ”Szczepanika”, który być może będzie kiedyś ich szkołą.

Wszystkie zajęcia i atrakcje miały na celu wzbudzenie motywacji do nauki obcych języków, chęci sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności pośród nowych osób, w innym środowisku szkolnym. Impreza była również idealną okazją do zapoznania się z metodami nauczania stosowanymi przez nauczycieli „Szczepanika” i do samego poznania naszej szkoły.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Leczek oraz całe grono nauczycieli innych przedmiotów i pracowników „Szczepanika” wraz z panią pedagog.

Serdeczne podziękowania składamy naszym sponsorom i patronom medialnym, którymi byli: Grupa Nowy Styl, szkoła językowa „Success School of English”, Kino HELIOS, Empik, Kawiarnia „Kawka”, Księgarnia NOVA, Centrum Dziedzictwa Szkła, cukiernia „JoAsia” i Liwocz SA Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Jaśle, Telewizja „Obiektyw” oraz portale  TerazKrosno i TeleKrosno. Dziękujemy również Hotelowi - Restauracji „Twist” za pomoc w organizacji imprezy.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich zaproszonych uczniów oraz ich nauczycieli, którzy zorganizowali wyjazd na nasza imprezę. Dziękujemy także Dyrekcji „Szczepanika”, która umożliwiła nam kolejną odsłonę Dnia Języków Obcych.

Przede wszystkim jednak wielkie „dziękuję” należy się Wam, drodzy uczniowie liceum i technikum z naszej „Szczepanikowej” rodziny. Dzięki Waszemu wielkiemu zaangażowaniu (i pasji!) ten dzień okazał się naprawdę wyjątkowy i pełen wrażeń! RESPECT!