Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Zapraszamy do udziału w konkursie dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

''TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO"

W tym roku pytania będą dotyczyć Austrii.

Test zostanie   przeprowadzony w trzech etapach :szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Test do I etapu konkursu TURBOLANDESKUNDE sformułowany jest zarówno w języku niemieckim jak i polskim .Część  pierwsza to test lukowy ,część druga to test wyboru. Pytania sformułowane będą w j. polskim i niemieckim, odpowiedzi tylko w języku niemieckim.

Uczniowie rozwiązują  test w grupach trzyosobowych . Jeśli w szkole jest mniej niż 9 chętnych uczestników, uczniowie piszą test indywidualnie.

I etap konkursu odbędzie się w szkole - 10.12.2018 r.( godz..13.00 -14.30 )

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego albo nauczyciele przedmiotów zawodowych turystycznych do 30.11.2018 r.

Szczegółowe informacje  znajdują się w załącznikach  bądź na stronie Stowarzyszenia www.psnjn.org