Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Anonimowa skrzynka na sygnały

Szukaj

W dniu 19 listopada miało miejsce w „Szczepaniku” szereg wydarzeń upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęliśmy ten dzień od konkursu wiedzy historycznej ,,Droga do Niepodległej 1914 – 1922”, przygotowanego przez p. Damiana Pulnara. W konkursie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły, a I miejsce zajął Kamil Szmyd z kl. III LO e. Wszystkim za udział dziękujemy!

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie przez p. dyrektora – Andrzeja Gregorczyka wystawy „Polski Listopad 1918 R. Odrodzenie Rzeczpospolitej”. Pan Marek Gancarz omówił wystawę, która przedstawia walkę o niepodległość Polski w latach 1913 -1919. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia poświęcone historii Krosna w tym okresie.

W kolejnych godzinach do rywalizacji przystąpili reprezentanci wszystkich klas pierwszych. Ich zadaniem było rozwiązywanie zadań z okresu 1918 – 1989 przygotowanych przez p. Anetę Rosenbaiger i p. Magdalenę Wydrę.

Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą historyczną, ale też umiejętnością współpracy w zespołach, sprytem, zaangażowaniem. Rywalizacja finałowa między zespołami klas: I LO ab i I Tt była bardzo zacięta, a ostatecznie zwyciężyli „Turyści” - reprezentowani przez Bartłomieja Okińczyka, Marzenę Zajdel, Damiana Miśkowicza.

Mogliśmy również w tym dniu uczestniczyć w pokazie strojów historycznych, w trakcie którego uczniowie kl. II LO a pod opieką p. Marka Gancarza zaprezentowali stroje dworskie okresu późnego średniowiecza oraz stroje z XVII w. zarówno polskie sarmackie (damskie długie spódnice i kontusik, czyli jedwabny obszyty futrem, dopasowany w talii, rozkloszowany w biodrach z rozciętymi rękawami, krótki kontusz damski oraz stroje męskie – żupan, kontusz, hajdawery, konfederatka), jak i i francuskie w stylu Ludwika XIII. Zachęcamy do obejrzenia wystawy prezentowanej w holu budynku A oraz obszernej fotorelacji!

Na zakończenie zwycięzcom potyczek historycznych zostały wręczone drobne upominki.

 

Za wspólną zabawę dziękują historycy: p. Aneta Rosenbaiger, p. Magdalena Wydra, p. Marek Gancarz, p. Damian Pulnar

Link do galerii

 

facebook_page_plugin