Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Przygotowane przez młodzież naszej szkoły przedstawienie „Sceny podróżne” pokazywało w symboliczny sposób kolejne etapy w drodze do Niepodległej. Literackim tworzywem spektaklu były fragmenty „Pana Tadeusza” oraz „Wesela”. Impresjom scenicznym towarzyszyły utwory muzyczne (m.in. kompozycje Macieja Radziwiłła, Henryka Wieniawskiego, pieśni: ludowa i dziadowska) związane z przedstawianymi na scenie wydarzeniami historycznymi oraz rekonstrukcyjne i archiwalne fotografie. W spektaklu wystąpili: Sabina Borek, Zuzanna Janowska, Gabriela Kaźmierczyk, Jakub Kędzierski, Julita Kluk, Katarzyna Krupska, Dawid Leśniak, Natalia Pelc, Karolina Sajdak, Mikołaj Stefanik, Ariadna Wróbel.