Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Konkursie wiedzy o podatkach  pod patronatem honorowym Podkarpackiego  Kuratora Oświaty.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu to „Podatek dochodowy od osób fizycznych”, natomiast zakres pytań będzie obejmował wszystkie typy podatków oraz przepisy ustawy o doradztwie podatkowym.

Organizator przewidział dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

Szkolny etap konkursu polega na zadaniu domowym – pracy pisemnej (forma papierowa – 3 strony). Uczeń dokonuje wyboru jednego tematu pracy spośród czterech:

1. Start-up dla młodych przedsiębiorców. Ograniczenia działalności i propozycje rozwiązań. Udział doradców podatkowych w rozwoju przedsiębiorczości.
  2. Znaczenie podatków dla budżetu państwa i ich funkcje w gospodarce.
  3. Czy można nie płacić podatków?
  4. Udział podatków w budżecie samorządowym.

Termin pisania pracy – 10 stycznia 2019.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne pod adresem: http://www.podkarpacki.kidp.pl/strona.php/38_ix_podkarpacki_konkurs_wiedzy_o_podatkach.html

Chęć udziału można zgłaszać do 5 grudnia 2018 u pani Justyny Pulnar

Zachęcam do udziału i spróbowania swoich sił.