Relacja uczennicy Agaty Sitar z akcji wspólnego bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która odbyła się w dniu 16 października 2018r. na hali MOSiR w Krośnie.

"Wczoraj 16.10 wystąpiłam z drużyną ratowniczą i klasą mundurową w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na hali MOSiR w Krośnie. Wszyscy wiemy jak ważne jest życie i ratowanie go więc dlaczego mamy się nie uczyć pomagać innym? Tak samo myślało 300 innych osób biorących udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję że za rok drużyna ratownicza Szczepanika wystawi jeszcze większy skład niż w tym roku a było nas 24. Atmosfera była fantastyczna. Nawet nasz opiekun pan Marcin Turek wziął udział w biciu rekordu i razem z nami "masował poszkodowanego manekina". Emocje towarzyszące temu wydarzeniu są niewyobrażalne. Za rok na pewno tam wrócimy i mamy nadzieję że naszym optymizmem zarazimy kolejnych uczniów."