27 września 2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki, z tej też okazji w szkole zostały zorganizowane quizy, konkursy, turnieje i prelekcje związane z tematyką turystyczną. Przedstawiciele wszystkich klas turystycznych oraz hotelarskiej rywalizowali ze sobą uczestnicząc w:

Szkolnym Teście Umiejętności Turystycznych, w którym mieli za zadanie poradzić sobie z: rozbijaniem namiotu, odczytywaniem mapy, zdobywaniem pokarmu i "łączonym" Nordic Walking. Powyższe konkurencje odbyły się na trawiastych terenach szkolnych. Najlepszym zespołem okazali się przedstawiciele I klasy Technikum Hotelarskiego w składzie: Martyna Kasprzyk, Kinga Paluch, Klaudia Wawszczak i Mateusz Marszał,

Turnieju "1 z 10", wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym. Do etapu finałowego turnieju zakwalifikowali się uczniowie klasy I TT: Gabriela Potocka, Serhii Kravets oraz Damian Miśkowicz. Zwycięzcą turnieju został Damian Miśkowicz,

Globalnym Teście Wiedzy o Turystyce w formie quizu komputerowego. Laureatem konkursu a zarazem Szkolnym Ekspertem Turystyki 2018r. został Radosław Charzewski – uczeń klasy III TT, kolejne miejsca zajęli: Wiktor Jastrzębski (II TT) oraz ex aequo Anita Leputa (II TT) i Tomasz Janas (III TT).

Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z absolwentką szkoły - laureatką Olimpiady Wiedzy o Turystyce - Martyną Wacławik, która poprowadziła prelekcję pt. "Smaki i uroki Czarnogóry".

Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy do rywalizacji za rok.

Nauczyciele zaangażowani w przygotowanie Dnia: p. A. Majkut, p. H. Figat, p. Anna Pelc, p. B. Madejska i p. S. Nowak