W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości Narodowy Bank Polski pragnie wyróżnić i dofinansować inicjatywy szkolne poświęcone obchodom tego ważnego dla nas wszystkich święta. Z tej okazji został ogłoszony konkurs grantowy na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem: My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i organizacji wydarzenia szkolnego poświęconego popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych i gospodarczych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Pragniemy, aby innowacyjne rozwiązania, które przyczyniły się do gospodarczego rozwoju Polski, przejawy przedsiębiorczości, wynalazki i kluczowe inwestycje, o których musimy pamiętać, stały się źródłem inspirującej wiedzy dla młodego pokolenia. Dokonania ekonomiczne Polski z minionych 100 lat są jednocześnie doskonałą okazją do przygotowania niekonwencjonalnych, budzących zainteresowanie uczniów obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Spośród zgłoszonych propozycji NBP wybierze 100 projektów. Zaangażowanie finansowe w projekt to maksymalnie 5000 zł na realizację wytypowanego w konkursie wydarzenia szkolnego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2018/granty/main.html. Wypełniony wniosek o dofinansowanie, stanowiący załącznik nr 1 do regulaminu, prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 lipca 2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.