W roku akademickim 2017/2018 Instytut Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie po raz pierwszy zorganizował Historyczne Warsztaty E-learningowe pt. Historia ma przyszłość!, w których aktywnie brały udział uczennice klasy I LO b - Maria Kowalska, Marlena Koźma, Kamila Nowotyńska oraz uczeń klasy I TT/TM - Kacper Zygmunt.

W ramach projektu uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno - komunikacyjnymi w edukacji. Przez trzy miesiące (od stycznia do marca 2018 r.) realizacji projektu uczniowie wypełniali szereg zadań, quizów, testów za-mieszczonych na platformie e-learningowej pogłębiając swoją wiedzę w ramach wybranych przez siebie czterech modułów spośród zaproponowanych przez uczelnię:
1. Modna historia - nauka kostiumologii jako droga do sukcesu w branży modowej.
2. Czy historyk może pisać powieści?...I dlaczego tak często są to bestselery?.
3. Kolekcjoner, rzemieślnik, rekonstruktor, czyli jak zarobić na pasji do przeszłości.
4. Historyk na planie filmowym, czyli bez kogo nie może powstać dobry film kostiumowy?.
5. Szara eminencja w spódnicy, czyli o kobiecej sile przebicia.
6. Historia poszerza horyzonty, czyli jak zostać wielkim podróżnikiem.
7. Twoja babcia lubiła slow food zanim stało się to modne – kuchnia dla hipstera.
8. Messiego i Ronaldo droga do sławy, wielkie derby i multimedaliści, czyli nie samym kibicowaniem zajmuje się historyk na arenach sportowych.
Należy podkreślić, że warsztaty spotkały się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży z całego kraju, a nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom.

Opiekunem uczniów była p. Aneta Rosenbaiger.