Od Lutego 2018 r. w naszej szkole realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki a koordynowany przez PWSZS w Rzeszowie - „Szkolny Klub Sportowy”. Program jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym.

Program realizowany będzie w okresie 12 lutego–22 czerwca i od 3 września–14 grudnia 2018r. w wymiarze 2 godzin w tygodniu. Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki od godziny 14.00. Zajęcia prowadzą: Monika Szuba i Stanisław Nowak. W ramach zajęć uczniowie biorą udział w zajęciach sportowych takich jak: siatkówka, badminton, nordic walking, fitness i inne.