W dniach 8-9 marca odbyła się wycieczka do Warszawy klas I LO c i I TE. Celem tejże było uczestnictwo uczniów w nagraniach programu muzycznego Disco Star. Uczniowie wzięli udział w realizacji programu jako widownia, do zadań której należało żywiołowe, spontaniczne i głośne budowanie atmosfery w czasie występowania zespołów muzycznych. Bezcenna ( szczególnie dla klasy liceum o profilu językowo – medialnym) była możliwość obserwacji, jak realizowana jest sesja nagraniowa w profesjonalnym studio, na czym polega praca zespołu nagraniowego, praca operatorów kamer, dźwiękowców, oświetleniowców a przede wszystkim reżysera całego programu.

Wycieczka do stolicy połączona była ze zwiedzaniem znanych miejsc takich jak: Pałac Królewski, Pałac Prezydencki, starówka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Piłsudskiego, gdzie uczniowie obserwowali zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wszyscy wzięli także udział w lekcji historii w Muzeum Narodowym. Nieodłączna także była wizyta w galerii handlowej Złote Tarasy, gdzie młodzież miała okazję podziwiać nowoczesną koncepcję geometrii dachu.

Opiekunowie: Stanisław Nowak, Anna Zając, Zbigniew Koziana