Zdjęcie użytkownika Szczepanik - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie.2 marca 2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Jan Szczepanik- polski Edison" - IV edycja dla gimnazjalistów. Laureatami zostali:

1 miejsce - Julia Pelczar - SP we Wróbliku Szlacheckim - opiekun p. Aldona Konieczna,
2 miejsce - Kacper Wietecha - SP we Wróbliku Szlacheckim - opiekun p. Aldona Konieczna,
3 miejsce - Julia Stasiowska - Gimnazjum w Zręcinie - opiekun p. Wioletta Marchel.

Podkarpacki Kurator Oświaty objął Patronatem Honorowym konkurs promujący wynalazcę  regionie. Konkurs zamieszczony jest w Załączniku Nr 2 do zarządzenia Nr 4/2018 P K O w sprawie wykazu zawodów wiedzy artystycznych i sportowych w części V pod poz. 50. Miejsca 1-3 są punktowane przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej (szczegóły w regulaminie).

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom, bardzo dobrego przygotowania się do zawodów. Uczestników, którym nie udało się uzyskać punktowanych miejsc, w miarę możliwości zapraszamy do rywalizacji za rok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz chęć przybliżenia sobie mało znanej w naszych stronach postaci wynalazcy Jana Szczepanika. Szybkie rozwiązanie quizu w etapie finałowym jest świadectwem czasu włożonego w przygotowanie się do konkursu, bardzo dobrego zapoznania się z życiem i dorobkiem "polskiego Edisona" oraz zgłębienia wiedzy historycznej z wymaganego okresu. Doceniamy rozwój uczniów, ponieważ zagadnienia konkursowe wykraczają poza szkolny program. Mamy nadzieję, że osoby te będą dzieliły się swoją wiedzą we własnym środowisku. Dziękujemy opiekunom za wysiłek włożony w tak dobre przygotowanie młodzieży do finałów.

Do IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka" zgłosiło się 54 uczestników.  Pierwszy etap konkursu odbył się 26 lutego 2018 r. w formie on-line. W etapie finałowym wg regulaminu wzięło udział 15 osób. Quiz finałowy został przeprowadzony 2 marca 2018 r., a po zakończeniu pracy każdy uczestnik mógł zobaczyć swoje wyniki. Najlepszy wynik to 28 p. na 29 możliwych do zdobycia.

Sponsorem nagród rzeczowych: słuchawki douszne i pamięć USB dla laureatów oraz upominków dla wszystkich uczestników - kalkulator z linijką był Urząd Miasta w Krośnie oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży osiągnięć Jana Szczepanika - wybitnego uczonego związanego z naszym regionem oraz zainteresowanie wydarzeniami historycznymi Polski, a szczególnie Galicji z przełomu XIX i XX wieku. Konkurs wiedzy adresowany był do uczniów gimnazjum z terenu województwa podkarpackiego.

Pokonkursowy stres rozładowali uczniowie klasy 1 TEa wciągając uczestników do zabawy na sali gimnastycznej. Uczestnikom finału zaprezentowano  film "Galicyjski Geniusz", piosenkę i wiersze o patronie napisane przez uczniów naszej szkoły oraz najnowszy film interaktywny o Janie Szczepaniku, który będzie dostępny wkrótce na naszej szkolnej stronie internetowej.

Zdjęcia z tego wydarzenia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji 2019.
Dyrektor Andrzej Gregorczyk
Organizatorzy B. Kopczyk i A. Zając