25 lutego 2018 roku o godz. 4.00 grupa 10 uczniów klasy 2 TE i 8 uczniów klasy 2 TH wraz z dwoma nauczycielkami wyjechała na trzecią do Niemiec, a czwartą z pięciu praktyk zagranicznych w ramach realizacji projektu „Po doświadczenie na europejski rynek pracy!”.

Po 10 godzinach jazdy około godziny 14.00 wszyscy szczęśliwie dojechali do Lipska na miejsce zakwaterowania przy Felsenkeller. Mimo, iż wyjechali w bardzo mroźny i zimowy poranek wszystkim dopisywał dobry humor. Przy okazji dziękujemy przewoźnikowi – Firmie „MIŚ” za bezpieczny i wygodny transport. W Niemczech okazało się, co prawda że nie ma śniegu ale wcale nie jest cieplej. Prezes firmy VITALIS pan Ralf Giesecke za to ciepło ich powitał i zadbał o dobry nastrój podczas spotkania organizacyjnego. Potem zostali zakwaterowani w pokojach, zapoznani z regulaminem pobytu i praktyk. Następnie otrzymali karty komunikacji miejskiej i wytyczne odnośnie poruszania się komunikacją miejską oraz nazwy i adresy zakładów pracy, w których będą odbywać praktyki. Następnie zjedli obiadokolację i udali się na zasłużony odpoczynek. 26 lutego zgodnie z planem będą uczestniczyć w wycieczce po Lipsku, a od następnego dnia rozpoczną zajęcia zgodnie z ustalonymi programami praktyk, a zakończą je 23 marca 2018 roku. Praktyka zawodowa, liczne atrakcje turystyczne i cały pobyt uczniów zorganizowany jest we współpracy z firmą VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH w Schkeuditz w Niemczech. O tym jak będzie przebiegała ich praktyka i jakie będą ich wrażenia będziemy informować na bieżąco na podstawie otrzymywanych od nich relacji. Na razie pozdrawiamy ciepło, życzymy miłego pobytu, poszerzenia horyzontów zawodowych i samych dobrych wrażeń.