Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Uwaga!
Poszukujemy uczniów chętnych do przyjęcia u siebie kolegów z zagranicy!

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

II Podkarpacki Konkurs Turystyczny

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w II edycji Podkarpackiego Konkursu Turystycznego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2018, więcej szczegółów w regulaminie.

Junior Master of English

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI edycji konkursu gramatyczno-leksykalnego języka angielskiego Junior Master of English.
Szczegóły w regulaminie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy on-line "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Formularz zgłoszenia

Klub Konsumentów

YES

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w każdym miesiącu bieżącego roku odbędą się warsztaty i wykłady historyczne poświęcone historii Polski. Już 17 stycznia (środa) odbędzie się inauguracja obchodów z udziałem zaproszonych gości. Pierwsze wykłady będą poświęcone początkom państwa polskiego i najstarszym źródłom historycznym dotyczącym dziejów Polski. Terminy i tematyka kolejnych warsztatów i wykładów będą podawane na stronie internetowej szkoły.
Główne uroczystości odbędą się w listopadzie. Składać się będą z sesji naukowej poświęconej odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, konkursu pieśni patriotycznej, konkursu wiedzy historycznej oraz uroczystej akademii w RCKP.

Program wystaw historycznych

• Styczeń - "Monumenta Poloniae Historica. Źródła do początków historii Polski."
  • Luty - "Orły nasze. Herby polskie."
  • Marzec - "Wielcy wodzowie I Rzeczpospolitej."
  • Kwiecień - "Sarmatów portret własny."
  • Maj - "Dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności. Konstytucja 3 Maja."
  • Czerwiec - "Tadeusz Kościuszko."
  • Wrzesień - "Drogi do wolności."
  • Październik - "Ojcowie Niepodległej."
  • Listopad - "Polski Listopad 1918."
  • Grudzień - "Marszałek Piłsudski."