Wiarygodna szkoła

Współpraca:Szukaj

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w każdym miesiącu bieżącego roku odbędą się warsztaty i wykłady historyczne poświęcone historii Polski. Już 17 stycznia (środa) odbędzie się inauguracja obchodów z udziałem zaproszonych gości. Pierwsze wykłady będą poświęcone początkom państwa polskiego i najstarszym źródłom historycznym dotyczącym dziejów Polski. Terminy i tematyka kolejnych warsztatów i wykładów będą podawane na stronie internetowej szkoły.
Główne uroczystości odbędą się w listopadzie. Składać się będą z sesji naukowej poświęconej odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, konkursu pieśni patriotycznej, konkursu wiedzy historycznej oraz uroczystej akademii w RCKP.

Program wystaw historycznych

  • Styczeń - "Monumenta Poloniae Historica. Źródła do początków historii Polski."
  • Luty - "Orły nasze. Herby polskie."
  • Marzec - "Wielcy wodzowie I Rzeczpospolitej."
  • Kwiecień - "Sarmatów portret własny."
  • Maj - "Dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności. Konstytucja 3 Maja."
  • Czerwiec - "Tadeusz Kościuszko."
  • Wrzesień - "Drogi do wolności."
  • Październik - "Ojcowie Niepodległej."
  • Listopad - "Polski Listopad 1918."
  • Grudzień - "Marszałek Piłsudski."
facebook_page_plugin