Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Szukaj

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w każdym miesiącu bieżącego roku odbędą się warsztaty i wykłady historyczne poświęcone historii Polski. Już 17 stycznia (środa) odbędzie się inauguracja obchodów z udziałem zaproszonych gości. Pierwsze wykłady będą poświęcone początkom państwa polskiego i najstarszym źródłom historycznym dotyczącym dziejów Polski. Terminy i tematyka kolejnych warsztatów i wykładów będą podawane na stronie internetowej szkoły.
Główne uroczystości odbędą się w listopadzie. Składać się będą z sesji naukowej poświęconej odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, konkursu pieśni patriotycznej, konkursu wiedzy historycznej oraz uroczystej akademii w RCKP.

Program wystaw historycznych

  • Styczeń - "Monumenta Poloniae Historica. Źródła do początków historii Polski."
  • Luty - "Orły nasze. Herby polskie."
  • Marzec - "Wielcy wodzowie I Rzeczpospolitej."
  • Kwiecień - "Sarmatów portret własny."
  • Maj - "Dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności. Konstytucja 3 Maja."
  • Czerwiec - "Tadeusz Kościuszko."
  • Wrzesień - "Drogi do wolności."
  • Październik - "Ojcowie Niepodległej."
  • Listopad - "Polski Listopad 1918."
  • Grudzień - "Marszałek Piłsudski."
facebook_page_plugin