Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Szukaj

Dnia 18 grudnia 2017r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr Bartoszem Gołąbkiem - kierownikiem Zakładu Translatoryki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Udział w wykładzie wzięli uczniowie klas I i II LO, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz I klasa Technikum Obsługi Turystycznej.

Dr Bartosz Gołąbek, rozpoczął zajęcia od anonimowej ankiety pt.: "Z czym kojarzy nam się Rosja?". Zadaniem uczestników było napisanie na kartce jednego skojarzenia z tym krajem. Następnie nasz gość odniósł się do wyników ankiety, krótko je omawiając.

Całość spotkania odnosiła się do pokazania Rosji w trzech kolorach: białym, niebieskim i czerwonym (kolory flagi Rosji). Uczniowie dowiedzieli się co to są „białe noce” (ros. белые ночи), ile śniegu jest na Syberii, dlaczego Jezioro Bajkał (ros. Озеро Байкал) jest takie ważne, gdzie znajduje się Plac Czerwony (ros. Красная площадь) oraz co to jest „czarne złoto” (ros. чёрное золото) i gdzie się je wydobywa. Całości dopełniały piękne fotografie, w większości wykonane przez dr Bartosza Gołąbka.

Na zakończenie spotkania pani Karolina Pernal wraz ze swoimi uczniami została zaproszona na zajęcia do krośnieńskiej PWSZ. Zadeklarowano również chęć dalszej współpracy. Warto przy tym nadmienić, że nasza szkoła jest Szkołą Partnerską krośnieńskiej uczelni, a nasi absolwenci stanowią liczne grono studentów PWSZ w Krośnie.

     

facebook_page_plugin