Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Uwaga!
Poszukujemy uczniów chętnych do przyjęcia u siebie kolegów z zagranicy!

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

II Podkarpacki Konkurs Turystyczny

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w II edycji Podkarpackiego Konkursu Turystycznego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2018, więcej szczegółów w regulaminie.

Junior Master of English

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI edycji konkursu gramatyczno-leksykalnego języka angielskiego Junior Master of English.
Szczegóły w regulaminie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy on-line "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Formularz zgłoszenia

Klub Konsumentów

YES

W tygodniu przedświątecznym uczniowie technikum i liceum ponownie włączyli się w Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International na całym świecie. Młodzież pisała listy interwencyjne w języku angielskim w obronie Sprawiedliwych z Egiptu, Hondurasu i Czadu - niesłusznie oskarżonych, więzionych i prześladowanych za niepopełnione przestępstwa. Idea pisania listów narodziła się w Polsce w 2001 r., a następnie rozprzestrzeniła na cały glob. W zeszłym roku ludzie piszący listy pomogli uwolnić ponad 650 osób z niesprawiedliwego i często poniżającego więzienia oraz zmienić prawo w 40 państwach. Aktywiści przyczynili się także do skazania zbrodniarzy wojennych.
Zaangażowanie w poprawę życia innych i okazanie współczucia cierpiącym jest godne pochwały. Uczniowie "Szczepanika" nie raz udowodnili, że nie są obojętni na ludzką krzywdę.
Akcję koordynowała p. I. Jakubowicz we współpracy z pracownikami PWSZ w Krośnie.