Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

W tygodniu przedświątecznym uczniowie technikum i liceum ponownie włączyli się w Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International na całym świecie. Młodzież pisała listy interwencyjne w języku angielskim w obronie Sprawiedliwych z Egiptu, Hondurasu i Czadu - niesłusznie oskarżonych, więzionych i prześladowanych za niepopełnione przestępstwa. Idea pisania listów narodziła się w Polsce w 2001 r., a następnie rozprzestrzeniła na cały glob. W zeszłym roku ludzie piszący listy pomogli uwolnić ponad 650 osób z niesprawiedliwego i często poniżającego więzienia oraz zmienić prawo w 40 państwach. Aktywiści przyczynili się także do skazania zbrodniarzy wojennych.
Zaangażowanie w poprawę życia innych i okazanie współczucia cierpiącym jest godne pochwały. Uczniowie "Szczepanika" nie raz udowodnili, że nie są obojętni na ludzką krzywdę.
Akcję koordynowała p. I. Jakubowicz we współpracy z pracownikami PWSZ w Krośnie.