Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Uwaga!
Poszukujemy uczniów chętnych do przyjęcia u siebie kolegów z zagranicy!

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

II Podkarpacki Konkurs Turystyczny

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w II edycji Podkarpackiego Konkursu Turystycznego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2018, więcej szczegółów w regulaminie.

Junior Master of English

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI edycji konkursu gramatyczno-leksykalnego języka angielskiego Junior Master of English.
Szczegóły w regulaminie.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy on-line "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Formularz zgłoszenia

Klub Konsumentów

YES

Drodzy czytelnicy, uczniowie, rodzice oraz zaprzyjaźnione osoby odwiedzające naszą stronę internetową. Z wielką satysfakcją pragnę Was poinformować iż 19 grudnia 2017 roku zakończył się tegoroczny etap – finał wojewódzkich rozgrywek tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Nie mieliście wcześniej okazji przeczytać o osiągnięciach naszych reprezentantek tj. uczennicy klasy 3 LOe Katarzyny Kuligi, uczennicy klasy 1 TT/TM Weroniki Pelczar oraz reprezentującej klasę 2 TE Patrycji Wąchały. Biorę tę winę na siebie, zabrakło czasu aby w tym gorącym okresie rozgrywkowym -   Katarzyna reprezentowała jeszcze szkołę w dwudniowych rozgrywkach w piłce siatkowej i piłce ręcznej zakończonej  awansem do zawodów wojewódzkich. Patrycja także walczyła  w dwudniowych zawodach dziewcząt  w siatkówce.  Także w tym czasie chłopcy wraz ze mną reprezentowali szkołę w zawodach z piłki siatkowej. Niemniej jednak finał tegorocznej rywalizacji był dla dziewcząt bardzo owocny. Dziewczęta jak burza przeszły rywalizację na etapie powiatów i rejonów, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, nie dając swoim rywalkom cienia szans na wygranie chociażby jednego spotkania. Nowa Sarzyna także tego roku była „gościnna”. Dziewczęta zostały rozstawione podobnie jak trzy inne ekipy, mające w swoim dorobku punkty uzyskane z rozgrywek ligowych. Były to drużyny ze Stalowej Woli, Rzeszowa i Leżańska. Podczas swoich rozgrywanych meczy dziewczęta nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom kto jest w tym roku najlepszy. Wygrały wszystkie spotkania w finale  pokonując  3:0 I LO w Krośnie. Pierwsze miejsce w finale wojewódzkim daje przepustkę do walki o tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ogólnopolskich. Szczególną uwagę pragnę zwrócić na postawę Katarzyny Kuligi, która po raz trzeci wywalczyła tę możliwość uzyskując tytuł mistrza województwa. Byłbym jednak niesprawiedliwy gdybym nie zwrócił waszej uwagę na bardzo wysoki poziom sportowych umiejętności pierwszoklasistki Weroniki Pelczar. Dziewczęta stanowiły w tym roku doskonały, niepokonany duet. Takie wyniki poparte dobrą wiedzą i pracą edukacyjną umożliwią dziewczętom uzyskanie w przyszłym roku szkolnym stypendium za osiągnięcia  sportowe, przyznawane przez prezydenta miasta Krosna, a być może i inne. Składam Wam jeszcze raz wielkie gratulacje i korzystając z okazji życzę Wam i Waszym bliskim zdrowych, radosnych, rodzinnych i spokojnych świąt.