Wiarygodna szkoła

Współpraca:Szukaj

Wieczór 14 grudnia 2017 r. okazał się niezwykle szczęśliwy dla szkolnego Kabaretu SSOK. Na XXIII Przegląd Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych „Blaga 2017” nasza szkolna grupa artystów przygotowała spektakl pt. „18+, czyli SSOK z mózgu”. Na ostrzu (dosłownie) SSOK-owej satyry  znalazła się tym razem kultura masowa, a szczególnie horrory. Kabaret zaprezentował ostatnią część trylogii o stereotypach zakodowanych w kulturze i ostatecznie się z nimi rozprawił. Po „SSOK-u legendarnym” i „Pssychoparodiach” lektur szkolnych przyszedł czas na SSOKową (i ssoczystą) odpowiedź na manipulacje współczesnego kina i mediów. Odpowiedź ta okazała się też sskuteczną :D

 

Występ podobał się zarówno jurorom, którzy przyznali Kabaretowi nagrodę główną (I miejsce – trzeci rok z rzędu!), jak i widzom zgromadzonym w RCKP, którzy zadecydowali w głosowaniu, że SSOK zasłużył na nagrodę publiczności. To nie koniec nagród: Złotą Maskę, czyli tytuł najmilszej aktorki na XXIII Bladze zdobyła Weronika Przybyła, tegoroczna absolwentka klasy artystycznej. Gratulujemy kabaretowi, wszystkim razem i każdemu z osobna.

Kabaret SSOK wystąpił w składzie (kolejność alfabetyczna):

Weronika Cabaj, Julia Dereniowska, Patryk Dziwisz, Szymon Fiejdasz, Julia Gadzała, Magdalena Gładysiewicz, Zuzanna Gołąbek, Edyta Haręzga, Joanna Henzel, Adrianna Kluk, Michał Kondyjowski, Aleksandra Jaślar, Alan Jurczyk, Klaudia Knap, Oliwia Lewandowska, Klaudia Łach, Agnieszka Michałkowska, Oliwia Myczkowska, Julia Oberc, Zuzanna Pasiniewicz, Angelika Popiel, Bernadetta Rajchel, Patrycja Rajchel, Katarzyna Stachurska, Kamil Stasz, Klaudia Szewczyk II, Aleksandra Śnieżek, Paulina Wasylik, Jakub Wawrzkiewicz, Małgorzata Winiarska, Gabriela Wojtanowska,

z gościnnym udziałem absolwentów:

Natalii Bąk, Barbary Dębiec, Urszuli Folcik, Karoliny Józefczyk, Pauliny Maciejowskiej, Martyny Moskal, Weroniki Przybyły i Bartłomieja Szuberta.

Charakteryzacja: Weronika Przybyła

Przy fortepianie: Bartosz Szubert.

Klarnet: Paulina Wasylik

Wiolonczela: Oliwia Lewandowska

Światła i dźwięk: Alicja Bukowska, Emilia Kusiak, Wiktoria Staroń

Opiekun: Bartłomiej Gałązka.

Publiczności dziękujemy za obecność i docenienie, a wszystkim życzliwym – za pomoc w przygotowaniu spektaklu. W szczególności podziękowania płyną do:

- Pani Ewy Kłos, za cierpliwą obecność, służenie pomocą i dobrymi radami,

- Pana Dyrektora Dariusza Niepokoja, za pomoc w przygotowaniu scenografii i materiałów promocyjnych,

- Państwa Wuefistów, za udzielanie sali gimnastycznej na próby,

- Pani Ani, za Jej poświęcenie, dzięki któremu mogliśmy odbyć – owocne! – próby w sobotę,

- wszystkich Nauczycieli, którzy w ciężkim tygodniu klasyfikacyjnym rozumieli, że są rzeczy ważne (oceny) i ważniejsze (próby).

Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

Kabaret SSOK z Opiekunem.

facebook_page_plugin