Wiarygodna szkoła

Współpraca:Szukaj

W dniu 14 grudnia, w naszej szkole ponownie odbyło się spotkanie grupy ChineseTalk. W związku ze zbliżającymi się Świętami, postanowiliśmy opowiedzieć naszym azjatyckim rówieśnikom o bożonarodzeniowych zwyczajach. Tradycyjnie zaprezentowaliśmy krótki pokaz slajdów, zawierający najważniejsze informacje. Zaprosiliśmy również przedstawicielki szkolnego chóru, które uświetniły naszą lekcję swoim występem. Wspólnie z nimi, zaśpiewaliśmy polskie kolędy. Chińscy uczniowie również przygotowali coś dla nas – opowiedzieli nam o obchodach noworocznych. Nowy Rok obchodzony jest w Chinach bardzo hucznie, budząc zainteresowanie całego świata. Po zapoznaniu się z prezentacjami, przyszedł czas na bezpośrednie rozmowy z naszymi partnerami. Po raz kolejny mieliśmy szansę na sprawdzenie naszych umiejętności językowych i pozbycie się bariery językowej! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

facebook_page_plugin