Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Wyjazdy zagraniczne

Projekt dotyczy wielu aspektów funkcjonowania krajów europejskich (Francja, Niemcy, Polska, Rumunia, Węgry) w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.

Czytaj więcej
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Współpraca:Fundusze Europejskie

 

Szukaj

W piątek, 8 grudnia 2017 r. w naszej szkole miała miejsce impreza językowa dla gimnazjalistów, objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Krosna, Pana Piotra Przytockiego. W tegorocznej, już czwartej edycji Dnia Języków Obcych wzięło udział około 350 gimnazjalistów wraz z nauczycielami języków obcych z 23 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

 

 Po powitaniu przez Dyrektora szkoły, Pana Andrzeja Gregorczyka zaproszeni goście, wśród których znajdowali się również przedstawiciele Urzędu Miasta Krosna, wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Izabela Stachowska i Krzysztof Halerz opowiedzieli o swoich wrażeniach ze współpracy z koleżankami i kolegami z Chin, prowadzonej w formie wideokonferencji. 

W tym wyjątkowym dniu gimnazjaliści uczestniczyli w konkursach, prezentacjach multimedialnych, zabawach językowych i zajęciach prowadzonych we wszystkich językach obcych nauczanych w naszej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Atrakcje zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów „Szczepanika”, wspomaganych przez grupę studentów filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Również studenci z Turcji, przebywający w Krośnie w ramach programu Erasmus Plus, przygotowali prezentacje o zwyczajach i kulturze swojego kraju.

 Pośród licznych atrakcji znalazły się gry i zajęcia językowe pt. „Audux Master” (p. Tomasz Celej), „Proverbs” (p. Ewelina Tokarz), „False Friends” (p. Jerzy Rapa), „Tourist Corner” (p. Irena Jakubowicz), „Business Trip” (p. Joanna Bober), „Im Restaurant – ein Diktat”” (p. Zbigniew Półchłopek), „Treffpunkt Berlin”(p. Elżbieta Kozielec), „Pod dachami Paryża” (p. Krystyna Kenar), „Quiz ze znajomości krajów europejskich” (p. Michalina Ginalska), „Matrioszka” (p. Karolina Pernal) i „Ciekawostki o języku hiszpańskim w rytmie latino” (p. Karolina Piwowar). Wystawę prac uczniów „Szczepanika” zorganizowała p. Monika Szczurek. Tradycyjnie wystąpił również niezrównany Szkolny Kabaret SSOK pod kierunkiem p. Bartosza Gałązki oraz zespół uczniów naszej szkoły z pokazami pierwszej pomocy prowadzony przez p. Marcina Turka.

 Zwycięzcy konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczane przez Świętego Mikołaja oraz śnieżynki.

Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli języków obcych z naszej szkoły pod kierunkiem p. Moniki Leczek.

 Impreza odbywała się w przyjemnej atmosferze zbliżających się świąt. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania ze strony gimnazjalistów i ich nauczycieli. Przedsięwzięcie to stało się już przedświąteczną tradycją, a coroczny udział w nim postrzegany jest przez naszych gości jako czas spędzony na rozwijaniu znajomości języków obcych. Uczniowie wykazują się dużym zaangażowaniem we wszystkie przygotowane specjalnie dla nich zajęcia, są pomysłowi, energiczni i zmotywowani do poszerzania swojej wiedzy. Uczą się poprzez zabawę, pracę zespołową i kontakty z  językiem obcym w realnych sytuacjach.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom oraz ich nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży i organizację wyjazdu do „Szczepanika”. Szczególne słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji naszej szkoły, która umożliwiła nam zorganizowanie tej imprezy, do pracowników administracji, p. pedagog Katarzyny Sterkowiec oraz wszystkich uczniów „Szczepanika” i studentów zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

 Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom i patronom medialnym: Grupie Nowy Styl, szkole językowej  „Success school of English”, szkole językowej „YES”, Kinu HELIOS, Telewizji „Obiektyw” oraz portalom  TerazKrosno i TeleKrosno. Dziękujemy również Hotelowi - Restauracji „Twist” za pomoc w organizacji imprezy.

 


  

 

 Więcej zdjęć

 

facebook_page_plugin