W czwartek 30 listopada odbyło się kolejne spotkanie grupy ChineseTalk. To już szósta wideokonferencja przeprowadzona w ramach programu. O 9:30 zgromadziliśmy się w bibliotece szkolnej, by zaraz później połączyć się przez Skype z naszymi partnerami. Tym razem tematem przewodnim była historia naszych krajów.

Młodzież z obu państw przygotowała krótkie prezentacje, mające przybliżyć rówieśnikom zarys historyczny oraz dynastie panujące w ich krajach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co nieco o długiej, bo liczącej ponad dwa tysiące lat, chińskiej historii. Jako, że spotkanie wypadło w Dzień Świętego Andrzeja, postanowiliśmy zaprezentować Chińczykom kilka tradycyjnych anderzejkowych zabaw. Wybraliśmy między innymi lanie wosku czy losowanie wróżb. Chińscy uczniowie z entuzjazmem wzięli w nich udział. Samodzielnie lali wosk, a każdy z nich miał okazję wybrać liczbę oraz poznać dopasowaną jej przepowiednię. Następnie przeszliśmy do rozmów sam na sam - połączyliśmy się za pomocą  aplikacji WeChat i rozmawialiśmy z przydzielonymi nam partnerami. Tak dobrze się nam rozmawiało, że trudno było się rozstać. Była to kolejna świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zetknięcia się ze zwyczajami rówieśników z Dalekiego Wschodu.