O godzinie 9:30 we wtorek miała miejsce już piąta wideokonferencja pomiędzy naszymi uczniami, a młodzieżą z Dalekiego Wschodu. Spotkaniu przewodniczyła tylko pani Monika Leczek, ponieważ pan Christopher Brighton nie mógł być obecny. Tym razem temat naszej konferencji stanowiły „Sposoby spędzania wolnego czasu przez młodzież z Chin i Polski”.
Tradycyjnie zaczęliśmy od rozmowy grupowej, w czasie której obie strony przedstawiły swoje prezentacje, uwzględniające wszelkie formy gospodarowania czasem wolnym, takie jak: sport, gry komputerowe czy wyjścia na miasto ze znajomymi. Następnie był czas na zadawanie pytań, których było bardzo dużo. Na samym końcu, jak zawsze, przeszliśmy do rozmów jeden na jeden (bądź dwa na dwa) za pomocą aplikacji WeChat. Spotkanie zakończyło się o godzinie 11:00.
Dzięki tej konferencji, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, ale chyba najważniejsze jest to, że zobaczyliśmy, iż mimo tak różnych kultur oraz dzielącej nas odległości, jesteśmy bardzo podobni.