17 listopada 2017 roku  w naszej szkole odbyła się trzecia edycja SzczepaniConu - konwentu poświęconego tematyce science - fiction i fantasy.

W ramach przygotowań do konwentu przygotowano plakaty promujące imprezę oraz zaproszenia, które wraz z plakatami zostały rozesłane do okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych. Nagrano również  film promujący wydarzenie.

Nawiązano także współpracę ze sponsorami: księgarnią Nova, Panem Zbigniewem Oprządkiem, właścicielem antykwariatu w Krośnie,  restauracją Twist, pizzerią K15, restauracją  Marhaba,  kinem Helios oraz drukarnią Hedom. Dzięki sponsorom udało się zebrać nagrody o łącznej wartości ponad 2000 złotych, wszystkie te nagrody zostały wręczone podczas konwentu. Patronami medialnymi wydarzenia były portale teraz Krosno oraz Krosno City. W wydarzeniu, oprócz uczniów naszej szkoły, wzięło udział około 350 gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Całość imprezy była podzielona na kilka sal. W Sali gier urządzono kącik  gier retro, gdzie można było pograć na konsolach sprzed dwudziestu lat a także podziwiać możliwości Virtual Reality (organizatorem tego wydarzenia była Retro Strefa) oraz 100 stanowisk gdzie można było zagrać w gry planszowe (organizator: Blueberrypuddingcake). Sala gier cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była  oblegana przez uczniów.

W dwóch salach odbywały się prelekcje:

- Fizyka w Gwiezdnych Wojnach (prelegent: Andrzej Śnigórski)

-Gwiezdne Wojny czyli jak to jest zrobione (prelegent: Andrzej Śnigórski )

- Zombie-SurvivalGuide (prelegent: Piotr Dymiński)

- Bestiariusz Słowiański(prelegent: Antoni Łętkowski)

- Dmitrij Głuchowski czyli Świat Metro(prelegent: Robert Waliszewski).

Po prelekcjach była możliwość zrobienia sobie zdjęć z postaciami przebranymi w kostiumy z filmu oraz z robotem R2D2.

Impreza była bardzo dobrze przyjęta przez zaproszonych gości.

Organizatorami byli nauczyciele:Elżbieta Marczuk orazTomasz Celej