Zapraszamy do udziału w konkursie dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

''TURBOLANDESKUNDE - WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO"

W tym roku pytania będą dotyczyć Niemiec.
Test zostanie przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i ogólnopolskim.
Test do I etapu konkursu TURBOLANDESKUNDE sformułowany jest zarówno w języku niemieckim jak i polskim. Część pierwsza to test lukowy, część druga to test wyboru. Pytania sformułowane będą w języku polskim i niemieckim, odpowiedzi tylko w języku niemieckim.
Uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych. Jeśli w szkole jest mniej niż 9 chętnych uczestników, uczniowie piszą test indywidualnie.

I etap konkursu odbędzie się w szkole - 7.12.2017 r. (godz. 13.00-14.30)

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego albo nauczyciele przedmiotów zawodowych turystycznych do 30.11.2017 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach bądź na stronie Stowarzyszenia www.psnjn.org.
Zakres wymagań