Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

W dniu 17 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentowali szkolne „Koło Modelek” wystąpili w pokazie mody, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie.

Koło zaprezentowało cztery niebanalne i awangardowe kolekcje ubiorów m.in. pod nazwą „W pajęczej sieci”. Pokaz cieszył się dużym uznaniem i zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.

Dodatkową atrakcją było zaprojektowanie przez uczennice naszego Technikum Przemysłu Mody kilkudziesięciu prac plastycznych, z których studenci zorganizowali ciekawą wystawę. Efektownym działaniem było także stworzenie przez nasze uczennice wystawy modeli odzieży pod nazwą „Nastroje człowieka”.

Ponadto, nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Moda damska i męska na przestrzeni wieków” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie.

Laureatki konkursu otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli możliwość poszerzania zakresu swojej pasji, wzbogacenia warsztatu a nade wszystko rozwoju kreatywności.

Uczniowie uczestniczyli i tworzyli projekt pod kierunkiem p. Teresy Belcik i p. Wiesławy Szwast.