15 listopada 2017 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  J.Szczepanika w Krośnie gościł przedstawicieli wiodącej na europejskim rynku firmy transportowej LKW – Walter (Internationale LKW – Walter Transportorganisation AG) z siedzibą w Wiedniu (Austria), w celu zaprezentowania firmy oraz jej oferty uczniom Technikum o profilu Technik Spedytor i Technik Ekonomista.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1,2,3  w/w Technikum. Po wykładzie i rozmowie z przedstawicielami uczniowie zainteresowani pracą lub praktykami w firmie mogli wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej.
Współpraca ma na celu:
- poszerzanie wiedzy przez uczniów Technikum o profilu Technik Spedytor i Technik Ekonomista dotyczącej ich przyszłego zawodu,
- doskonalenie kompetencji językowych w zakresie języka niemieckiego zawodowego
- stworzenie możliwości odbycia praktyk w firmie LKW - Walter dla zainteresowanych uczniów w/w Technikum,
- poznanie oferty ewentualnego przyszłego pracodawcy