W październiku  i listopadzie uczniowie klasy II Technikum Ekonomicznego i II Technikum Handlowego z p.Anną Karaś, p. Angeliką Majkut i p. J. Pulnar uczestniczyli w cyklu lekcji ZUS. Zajęcia obejmowały następujące tematy:
Świadomy zawsze ubezpieczony
Płacisz i masz, czyli co Ci się należy gdy płacisz składki
Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach
e – ZUS, czyli firma pod ręką.

Lekcje z ZUS to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia jakim są ubezpieczenia społeczne.
Uczniowie uczestniczący w lekcjach, wezmą udział w OLIMPIADZIE WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH, która odbędzie się 27 listopada 2017 r ( poniedziałek) - etap szkolny. Trzech uczestników z najwyższą liczbą punktów będzie miała możliwość reprezentacji szkoły w etapie wojewódzkim.

Projekt „Lekcje z ZUS” objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej