Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

16 października 2017 r. klasy językowo – medialne I LO c z wychowawcą Stanisławem Nowakiem i klasa II LO c z wychowawczynią Bogusławą Kopczyk zwiedziły TVP w Rzeszowie. Młodzież zobaczyła archiwum i wysłuchała zabawnych historyjek oraz zapoznała się z pracą montażystów. Dużo czasu zajęło zwiedzanie studia nagrań, ponieważ każdy chciał mieć zdjęcie przy konsoli i przy kamerze. Uczniowie obejrzeli też film o historii telewizji Rzeszów i film dokumentalny „Podkarpackie żubry”.

Opracowała B. Kopczyk.