Dnia 12 października w szkolnej bibliotece odbyła się wideokonferencja pomiędzy uczniami naszej szkoły a młodzieżą z Chin. Motywem przewodnim spotkania była moda w szerokim tego słowa znaczeniu. Nauczycielami, którzy prowadzili to spotkanie, byli pani Monika Leczek oraz pan Christopher Brighton, szkolny „native speaker”.

Spotkanie zaczęło się od dyskusji zbiorowej, na której omówione zostały różnego rodzaju style ubioru oraz konkretne kreacje, zaprezentowane zarówno przez naszych jak i chińskich uczniów . Nasi koledzy z Azji przedstawili również sposób, w jaki zmieniały się kanony ubioru w Chinach na przestrzeni wieków. Następnie przeszliśmy do tzn. części „one on one”, czyli jeden na jeden, która polegała na rozmowie wideo między dobranymi wcześniej parami uczniów . Po tej części spotkanie zostało zakończone.

Myślę, że nasza współpraca pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie jak i nasze kultury.