Dnia 15 października grupa „Szczepanika” wyruszyła na wycieczkę do Drezna. Po przybyciu zapoznaliśmy się z naszym przewodnikiem. W pierwszej kolejności zaprowadził nas na rynek i starówkę miasta. Na jednym z budynków widnieje tabliczka poświęcona pamięci Fryderyka Chopina, która upamiętnia jego pobyt w pięknym mieście. Opowiedział nam o różnych ciekawostkach dotyczących Niemiec np. o landach. Następnie przedstawił nam Pałac Kultury w Dreźnie gdzie na jednej ze ścian widnieje wspaniała mozaika. Kolejnym wartym zobaczenia budynkiem jest Zwinger – barokowy klejnot architektury Drezna. Dotarliśmy także do Rezydencji Wettynów, która jest przykładem sztuki renesansowej i barokowej znajdującej się w Starym Mieście. Następnie zwiedziliśmy Kościół Marii Panny w Dreźnie – Frauenkirche Dresden. Po zakończonym zwiedzaniu pociągiem wróciliśmy do Schkeuditz.


facebook_page_plugin