"Kształcenie zawodowe szansą rozwoju"

W  miesiącu wrześniu 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika rozpoczęły się kolejne kursy zawodowe realizowane w ramach projektu

"Kształcenie zawodowe
szansą rozwoju
"

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

w ramach RPO WP 2014 - 2020, Oś Priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji
w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

1.    Kurs języka angielskiego zawodowego

• termin rozpoczęcia zajęć –  18 września 2017 r.,
  • liczba obowiązkowych godzin przypadających na grupę - 40.
  • grupa docelowa - uczniowie klasy II kształcący się w zawodzie technik ekonomista,
  • liczba uczniów w grupie – 8,
  • liczba grup – 1,

Kurs prowadzi Studio Języków Obcych „SUKCES” w Krośnie, które zostało wyłonione w trybie postępowania - zamówienia na usługi społeczne. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.

2.    Kurs stylizacji i makijażu

• termin rozpoczęcia zajęć – 21 września 2017 r.,
  • liczba obowiązkowych godzin przypadających na grupę - 40.
  • grupa docelowa - uczennice klasy IV kształcące się w zawodzie technik technologiiodzieży,
  • liczba uczniów w grupie – 8,
  • liczba grup – 1,

Kurs prowadzi Ośrodek Szkolenia i Rozwoju Kadr ,,Denar” – Dorota Wierzgała w Bydgoszczy, który został wyłoniony w trybie postępowania - zamówienia na usługi społeczne. Każdy uczestnik otrzyma szkoleniowy zestaw do makijażu i zaświadczenie o ukończeniu kursu, potwierdzające zdobyte uprawnienia.

3.    Kurs obsługi kas fiskalnych,  zakładania i prowadzenia własnej firmy

• termin rozpoczęcia zajęć – 23 września 2017 r.,
  • liczba obowiązkowych godzin przypadających na grupę - 50.
  • grupa docelowa - uczniowie klasy II kształcący się w zawodzie  technik ekonomista,
  • liczba uczniów w grupie – 10,
  • liczba grup – 1,

Kursy prowadzi Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Krośnie, który został wyłoniony w trybie postępowania - zamówienia na usługi społeczne.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu, potwierdzające zdobyte uprawnienia.

Zachęcamy uczniów Technikum Nr 1 do udziału w kolejnych kursach.

Następny nabór na kursy zaplanowane do realizacji od stycznia do czerwca 2018 r.  zostanie ogłoszony w miesiącu listopadzie.