Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Informatyki informują, że rozpoczynają się zawody I stopnia XXV Olimpiady Informatycznej adresowanej do uczniów szkół średnich.

Zawody Olimpiady Informatycznej składają się z trzech etapów. W każdym etapie uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami. Rozwiązania są sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego.

Etap I jest etapem domowym. Około 400 najlepszych uczniów z pierwszego etapu awansuje do etapu II, który jest rozgrywany w warunkach kontrolowanej samodzielności, w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do finału Olimpiady.

Szczegóły na stronie www.oi.edu.pl, na plakatach i u p. Beaty Madejskiej