Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

W dniu 10.10.2017 uczniowie klasy 2 Te wraz z opiekunami p. Sabiną Szajna-Kuck i p. Andrzejem Rosenbaiger uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Oddziału Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Krośnie, przy ulicy Tysiąclecia 3. Wycieczka została zorganizowana w celu poszerzenia i praktycznej weryfikacji wiadomości  zdobytych na lekcjach z przedmiotów Podstawy przedsiębiorczości i Działalność przedsiębiorstwa.
W Oddziale Banku PBS, którego odnowiona siedziba i nowoczesne wyposażenie zrobiły na uczniach duże wrażenie, czekały na nas ciekawe prelekcje przygotowane przez Dyrektora oraz pracowników Banku. W przystępny, ale jednocześnie wyczerpujący sposób zostały nam zaprezentowane: historia pieniądza, zasady prowadzenia rozliczeń bankowych oraz rodzaje i sposób obsługi rachunków będących w ofercie Banku. Z dużym zainteresowaniem uczniowie wysłuchali informacji dotyczących bankowości elektronicznej, mieli możliwość praktycznej obsługi bankomatu i wpłatomatu, ale największe wrażenie zrobiła na nich usługa bankowości biometrycznej, nowości wśród usług bankowych – Bank PBS jest prekursorem w jej wprowadzeniu na polski rynek.
Nasz pobyt w Banku zakończyło obejrzenie mini -wystawy eksponatów pt. „Bankowość dawniej”.
Dziękując Dyrekcji Banku i pracownikom za poświecony czas, z nowo zdobytymi informacjami oraz pamiątkowymi gadżetami powróciliśmy do szkoły.

Opracowała S. Szajna-Kuck