1 października 2017 roku o godz. 4.00 grupa 10 uczniów klasy 3 TE i 8 uczniów klasy 3 TH wraz z dwoma nauczycielami wyjechała na drugą do Niemiec, a trzecią z pięciu praktyk zagranicznych w ramach realizacji projektu „Po doświadczenie na europejski rynek pracy!”.

Po 11 godzinach jazdy około godziny 15.00 wszyscy szczęśliwie dojechali do Schkeuditz w Niemczech. Podróżujący mieli okazję podziwiać piękny październikowy wschód słońca, a także,szczególnie piękne o tej porze roku, widoki na trasie przez całą południową Polskę i część Niemiec. Choć z Polski wyjeżdżali w pierwszy mroźny poranek w Niemczech zastali piękną słoneczną pogodę.Po ciepłym powitaniu przez przedstawicieli firmy VITALIS, uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym. Następnie zostali zakwaterowani w pokojach i zjedli kolację. 2 października zgodnie z planem mają uczestniczyć w wycieczce po Lipsku, a od następnego dnia rozpoczną zajęcia zgodnie z ustalonymi programami praktyk, a zakończą je 27 października 2017 roku. Praktyka zawodowa, liczne atrakcje turystyczne i cały pobyt uczniów zorganizowany jest we współpracy z firmą VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modell projekte mbH w Schkeuditz w Niemczech. O tym jak będzie przebiegała ich praktyka i jakie będą ich wrażenia będziemy informować na bieżąco na podstawie otrzymywanych od nich relacji. Na razie pozdrawiamy, życzymy miłego pobytu, poszerzenia horyzontów zawodowych i samych dobrych wrażeń.

facebook_page_plugin