Wyjazdy zagraniczne

Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Uwaga!
Poszukujemy uczniów chętnych do przyjęcia u siebie kolegów z zagranicy!


Zapraszamy do pracy w projekcie!

Czytaj więcej

Dodatkowa oferta ze środków EFS

Uczniowie technikum będą uczestniczyć w seminariach z pracodawcami oraz skorzystają z dodatkowych zajęć w zakresie języka angielskiego zawodowego, komputerowego wspomagania firmy, obsługi kas fiskalnych, zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz kursu operatora wózków jezdniowych.
Szkoła uzyska nowoczesne wyposażenie pracowni: ekonomiczno-rachunkowej, techniki biurowej, organizacji i prowadzenia sprzedaży, technologicznej oraz warsztatów szkolnych.

Zobacz więcej

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

Junior Master of English

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI edycji konkursu gramatyczno-leksykalnego języka angielskiego Junior Master of English.
Szczegóły w regulaminie.

Regulamin

Wojewódzki Konkurs Wiedzy

Zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy on-line "Jan Szczepanik - polski Edison i jego epoka".

Formularz zgłoszenia

Regulamin
camera slider joomla

Filmy o szkole

Wiarygodna szkoła

Wpółpraca:Fundusze Europejskie

 

Szukaj

W dniach 13 – 15.09.2017r. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w 3 dniowej wycieczce turystyczno - krajoznawczej. Wycieczka dofinansowana była przez szkołę i stanowiła nagrodę za wzorową frekwencje na zajęciach pozalekcyjnych oraz reprezentowanie „Szczepanika” w zawodach sportowych.

W pierwszym dniu grupa miała możliwość podziwiania atrakcji turystycznych Pienińskiego Parku Narodowego. Weszliśmy na punkty widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy, skąd mieliśmy możliwość oglądania przepięknej panoramy Tatr, Czerwonego Klasztoru na Słowacji oraz przełomu Dunajca. Po zejściu ze szlaku przepłynęliśmy Dunajec i zwiedzaliśmy Szczawnicę, w której zjedliśmy zasłużony obiad. Wieczorem dotarliśmy do Murzasihle, gdzie w pensjonacie „Halny”, w komfortowych warunkach mieszkaniowych mogliśmy wypocząć po bardzo aktywnym dniu.

Nazajutrz po obfitym śniadaniu pojechaliśmy na Łysą Polanę, z której zaczęliśmy kolejny dzień wędrówki górskiej. Tym razem naszym celem była Dolina Pięciu Stawów Polskich i Morskie Oko w Tatrzańskim Parku Narodowym. Podczas wędrówki podziwialiśmy Siklawę, największy wodospad w Polsce oraz grań Orlej Perci, która tego dnia była pięknie widoczna ze szczytu Świstówki Roztockiej. Z góry również widać było w całej okazałości Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Gdy schodziliśmy do schroniska przy Morskim Oku, w oddali mogliśmy podziwiać Rysy, najwyżej położony punkt Polski (2499 m n.p.m.). Pogodę mieliśmy idealną, więc dla takiej sprawnej grupy pokonanie 21 kilometrów nie stanowiło żadnego problemu. Wieczorem przy pieczeniu kiełbasek w miłej atmosferze relaksowaliśmy się po całodziennej wędrówce.

W ostatnim dniu zwiedzaliśmy „zimową stolice Tart” czyli Zakopane i robiliśmy tradycyjne zakupy pamiątek na Krupówkach. W godzinach wieczornych szczęśliwie dotarliśmy do Krosna.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego Rafał Kustroń oraz Paweł Guzik.

Galeria zdjęć

facebook_page_plugin