Projekt będzie dotyczył wielu aspektów funkcjonowania różnych krajów europejskich w obszarze historycznym, kulturalno-naukowym, ekonomicznym i społecznym.
Wkrótce, w listopadzie br, pierwszy wyjazd zagraniczny - na Węgry.

Zapraszamy do pracy w projekcie!

Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.
Nabór na praktyki - maj 2018

Relacja ze Słowacji
Relacja z Niemiec - Maj
Relacja z Niemiec - Październik

Strona projektu

Dnia 26.09.2017r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy Chinesetalk. Celem naszego spotkania było połączenie się przez skype’a z grupą młodzieży z Chin. Spotkaliśmy się o godzinie 10.40 w szkolnej czytelni. Opiekunem naszej grupy jest pani Monika Leczek. Na spotkaniu obecny był również pan Christopher Brighton, dzięki któremu rozpoczęliśmy naszą chińsko-polską przygodę.

Nasza grupa składa się z 15 osób z różnych klas, więc na początku poznaliśmy się między sobą, a następnie zajęliśmy miejsca, aby móc dobrze ustawić kamerkę internetową. Wszyscy byliśmy zniecierpliwieni i ciekawi rozmowy z uczniami z Chin. O godzinie 11.00 zadzwoniła do nas opiekunka chińskiej grupy. Na początku można było wyczuć trochę stresu, jednak z czasem stres minął i zaczęliśmy rozmawiać. Kiedy każdy z osobna z obu grup przedstawił się, było nam zdecydowanie lepiej się porozumiewać. Następnie grupa z Chin pokazała nam swoją szkołę, która jest zdecydowanie większa od naszej. Uczniowie uczęszczają na wiele kółek zainteresowań oraz zajęć dodatkowych. Mogliśmy zauważyć, że są to osoby bardzo ambitne. Kiedy uczniowie skończyli prezentować swoją szkołę, my pokazaliśmy im Krosno i szkołę, w której się uczymy. Byli bardzo zainteresowani i zadawali nam pytania. Po zakończeniu prezentacji  zostało niewiele czasu. Niestety na spotkanie mieliśmy przeznaczoną tylko godzinę. Następnie dobraliśmy się w pary, aby móc rozmawiać poprzez aplikacje Wechat. Kiedy dobiegła godzina 12.00, musieliśmy się rozłączyć.

Myślę, że odczucia obydwu grup są bardzo pozytywne. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego spotkania. Jest to niezwykle interesujące doświadczenie, dzięki któremu możemy poznać się nawzajem, zaprzyjaźnić i rozmawiać  po angielsku!. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania oraz mamy nadzieję, że będzie ich więcej! ( Julia Krówka 3LOc)