Praktyki zagraniczne

Od września 2016 roku szkoła realizuje program praktyk zagranicznych dla uczniów Technikum w Niemczech i na Słowacji.

Relacja ze Słowacji - Maj 2018
Relacja z Niemiec - Luty 2018
Relacja z Niemiec - Październik 2017
Relacja z Niemiec - Maj 2017
Relacja ze Słowacji - Maj 2017

Strona projektu

Już po raz dziewiąty Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów i rysowników do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnej antologii komiksowej, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów i przesłać go do 30 września br.:

1. Korzyści z migracji dla gospodarki;

2. "Unia możliwości" - o swobodnym przepływie dóbr, usług, osób i kapitału w Unii Europejskiej;

3. "Cyberbezpieczeństwo" - jak dbać o swoje pieniądze w sieci?;

4. "Prywatne czy państwowe?" - o negatywnych konsekwencjach upolitycznienia gospodarki.

Kompleksowa informacja o konkursie znajduje się na stronie internetowej FOR.