W niedzielę 5 czerwca byliśmy na wycieczce w Dreźnie. Miasto przywitało nas ulewą, która towarzyszyła nam w trackie całego zwiedzania. W strugach deszczu, ukryci pod parasolami staraliśmy się podziwiać zabytki Starego Miasta. Widzieliśmy Kościół Marii Panny, zamek książąt Saksonii, Zwinger najznakomitszą budowle późnego baroku w Niemczech, w której znajdują się między innymi zbiory porcelany, Salon Matematyczny, Salon Fizyczny, Galeria Obrazów Starych Mistrzów takich jak Rembrant, Peter Paul Rubens czy Albrecht Dürrer. Przechodziliśmy obok Kościoła Świętej Trójcy –największego katolickiego kościoła w Dreźnie, Opery Sempera oraz malowidła ściennego „Orszak Książęcy”. Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, że to w Dreźnie wynaleziono czekoladę mleczną, filtr do kawy, torebki na herbatę oraz prototyp biustonosza. Mimo deszczu wracaliśmy zadowoleni i pełni wrażeń z Drezna do „domu”.

Opracowała: Elżbieta Kozielec

facebook_page_plugin