Laureaci Wojewódzkiego Konkursu 1 czerwca 2017 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Jan Szczepanik- polski Edison" - III edycja dla gimnazjalistów. Laureatami zostali:

1 miejsce - Małgorzata Buczek - Gimnazjum Nr 2 w Krośnie - opiekun p. Anna Pelc,
    2 miejsce - Joanna Boczar - Gimnazjum ZSP we Wróbliku Szlacheckim -                                          opiekun p. Aldona Konieczna,
    3 miejsce - Daniel Ostrowski - Gimnazjum Nr 2 w Krośnie - opiekun p. Anna Pelc.

Konkurs zamieszczony jest w Załączniku Nr 2 do zarządzenia Nr 4/2017 Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji w części VI pod poz. 135. Miejsca 1-3 są punktowane przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej (szczegóły w regulaminie).

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom, bardzo dobrego przygotowania się do zawodów. Uczestników, którym nie udało się uzyskać punktowanych miejsc, zapraszamy do rywalizacji za rok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za udział oraz chęć przybliżenia sobie mało znanej w naszych stronach postaci wynalazcy Jana Szczepanika. Szybkie rozwiązanie quizu jest świadectwem czasu włożonego w przygotowanie się do zawodów oraz bardzo dobrego zapoznania się z życiem i dorobkiem "polskiego Edisona" oraz zgłębienia wiedzy historycznej z wymaganego okresu. Mamy nadzieję, że osoby te będą dzieliły się swoją wiedzą we własnym środowisku. Dziękujemy opiekunom za wysiłek włożony w tak dobre przygotowanie młodzieży do finałów.

Pierwszy etap konkursu, który odbył się 22 maja 2017 r. w formie on-line. W etapie finałowym wzięło udział 11 osób. Quiz finałowy został przeprowadzony 1 czerwca 2017 r. o godz. 1115 na stanowiskach komputerowych, a czas pracy wynosił 10 minut. Po zakończeniu pracy każdy uczestnik mógł zobaczyć swoje wyniki. Najlepszy wynik to 28 p. na 34 możliwych do zdobycia.

Sponsorem nagród rzeczowych: słuchawki Sony MDRZX310 oraz MDR-ZX110W białe składane (za 1, 2 i 3 miejsce) oraz upominków dla wszystkich uczestników: kalkulator z linijką był Urząd Miasta w Krośnie. Nagrody książkowe dla opiekunów przekazała Fundacja im. Jana Szczepanika z siedzibą w Tarnowie (Genialne Urodziny. Jubileusz 140-lecia urodzin Jana Szczepanika. Tarnów Gra ze Szczepanikiem).

Celem zawodów było propagowanie wśród młodzieży osiągnięć Jana Szczepanika - wybitnego uczonego związanego z naszym regionem oraz zainteresowanie wydarzeniami historycznymi Polski, a szczególnie Galicji z przełomu XIX i XX wieku. Zawody wiedzy adresowane były do uczniów gimnazjum z terenu województwa podkarpackiego.

Przedkonkursowy stres rozładował i czas gościom czas umilił występ szkolnego kabaretu "SSOK". Uczestnikom finału zaprezentowano powstały w ubiegłym roku film Galicyjski Geniusz i reportaż filmowy Moje, zasłyszane ... o Janie Szczepaniku oraz wiersze o patronie napisane przez uczniów naszej szkoły.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji 2018.
Dyrektor Andrzej Gregorczyk
Organizatorzy B. Kopczyk i A. Zając