Na praktykach najbardziej podoba mi się atmosfera, która tutaj panuje. Ludzie są mega przyjaźni, z każdym można porozmawiać, nikt nie ma do nikogo problemu, wszyscy chodzą uśmiechnięci. Po codziennych obowiązkach gramy w siatkówkę z ludźmi z różnych miejscowości z Polski, a nawet ze świata (Irlandczycy, Hiszpanie) :D Cieszę się również z tego, że trafiliśmy na czas, kiedy w Lipsku jest zlot gotów (?) niesamowite i jednocześnie przerażające wydarzenie, nigdy nie widziałam tylu ludzi przebranych w tak przerażające dla mnie kostiumy haha :D Na praktykach (o których powinnam napisać na początku) również panuje bardzo miła atmosfera, Pani z którą mamy kurs prowadzenia biznesu jest mega przyjazna i bardzo nas zmotywowała do działania i dążenia do celu. Lekcje dały nam również możliwość rozwijania swoich umiejętności komunikacji międzynarodowej, gdyż praktyka odbywa się w języku angielskim oraz niemieckim. Te zajęcia również pokazują, kto zasługuje na jaką ocenę z języka angielskiego!
Natalia D., Amira O.
 
 
Na praktykach zagranicznych w Niemczech najbardziej podoba nam się czas wolny w godzinach popołudniowych, ponieważ możemy odpocząć po pracy oraz integrować się z resztą grupy. Praktyki są stosunkowo blisko ośrodka, w którym mieszkamy, więc mamy możliwość dojazdu autobusem lub przejścia trasy pieszo. W zakładzie pracy panuje przyjazna atmosfera, nasza kierowniczka jest dość wymagającą osobą, lecz znajdujemy wspólny język, niekoniecznie po niemiecku. Pomimo dobrej znajomości języka niemieckiego nie zawsze potrafimy się porozumieć ze względu na panujący tutaj dialekt. Jedzenie w ośrodku jest typowe dla kuchni kolonijnej, gotowanej na ilość, lecz nie jest złe. Na terenie Niemiec panuje tropikalna temperatura około 30 stopni Celsjusza. W naszych pokojach wytworzyła się sauna fińska. Schkeuditz jest ciekawą miejscowością lecz oddaloną od większych aglomeracji miejskich.
Grzegorz F., Dawid L.
 
Na praktykach w Niemczech czujemy się bardzo dobrze, podoba mi się atmosfera która panuje w ośrodku, ludzie są bardzo otwarci i przyjaźnie nastawieni. Na kursie komputerowym, który się tu odbywa czuje się fantastycznie, mimo tego, że prowadzony jest w języku angielskim. Pani, która prowadzi zajęcia jest przyjaźnie do nas nastawiona i potrafi nas zmotywować do działania powtarzając żebyśmy się nigdy nie poddawali i zawsze wierzyli w siebie. Kiedy czegoś nie zrozumiemy możemy spokojnie ją zapytać o wytłumaczenie, pomaga nam i bez problemu odpowiada na nasze pytania. Poznaliśmy już, jak założyć własny biznes, krok po kroku. Przeprowadzone przez Panią gry integracyjne pozwoliły nam otworzyć się na grupę i dzięki temu nie byliśmy nieśmiali. Dobre jedzenie i super atmosfera. POLECAMY I POZDRAWIAMY ORAZ WSPÓŁCZUJEMY SIEDZENIA W SZKOLNYCH ŁAWKACH. 
Anna K., Klaudia W., Ewelina B., Karolina Sz., Sabina S.
 
 
U nas w Schkeuditz jest piękna pogoda, poznaliśmy wiele nowych osób z Polski i zagranicy, wszyscy są do siebie pozytywnie nastawieni. Miałyśmy obawy związane z porozumiewaniem się w języku niemieckim, jednakże okazały się zbędne, ponieważ świetnie dogadujemy się w tutejszym języku jak i po angielsku, a w ostateczności na migi. Na nasze praktyki dojeżdżamy autobusem z przystanku bardzo blisko ośrodka,a potem przesiadamy się do tramwaju, z którego wysiadamy tuż obok sklepu. Nasza przełożona jest bardzo miłą i serdeczną osobą, zawsze możemy liczyć na jej pomoc. Zwiedziliśmy też przepiękny Lipsk, w którym rzucała się w oczy różnorodność kulturowa, udało się nam również zakupić kilka letnich rzeczy po promocyjnych cenach. ZACHĘCAMY NASZYCH MŁODSZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANKI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH. PO CO KISIĆ SIĘ W KROŚNIE JAK MOŻNA ZWIEDZIĆ ŚWIAT I NAUCZYĆ SIĘ LEPIEJ JĘZYKA. POZDRAWIAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW SZCZEPANIKA, KTÓRZY SIEDZĄ W TAKĄ PIĘKNĄ POGODĘ NA LEKCJACH. :D
Klaudia Ł., Karolina P.


facebook_page_plugin