23 maja 2017 gościliśmy w naszej szkole  grupę studentów z Holandii. Gościom towarzyszył p.Christopher Brighton- native speaker, który prowadził już wcześniej zajęcia z uczniami naszej szkoły.

Studenci opowiadali o swoim kraju . Było więc mnóstwo tulipanów i wiatraków, kolorowe szkoły udekorowane parasolami i oczywiście podstawowy środek lokomocji –rower. Młodzież z  naszej szkoły dowiedziała się również, jak wygląda system edukacji w Holandii . Ze zdziwieniem przyjęli informacje, że Holendrzy nie zdają egzaminu maturalnego. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i już w bardziej kameralnym gronie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania. Oczywiście zarówno goście jak i nasi uczniowie porozumiewali się w języku angielskim.

Wizyta zakończyła się zwiedzaniem szkoły i delikatną sugestią ze strony naszych gości, że musimy sprawić , aby nasza szkoła była bardziej kolorowa,  a wtedy uczniowie będą zaliczać wszystkie testy with flying colours.

Nasi uczniowie wspominają tę wizytę  tak:

Jakub Prętnik kl II LOa

„Z zaciekawieniem oglądaliśmy przygotowane dla nas materiały i zadawaliśmy różne pytania. Mnie najbardziej zaciekawiła kwestia edukacji, ponieważ zupełnie różni się ona od tej, która jest w Polsce a szczególnie sposób oceniania końcowych egzaminów. Po krótkiej przerwie przysiadła się do nas jedna ze studentek z którą zaczęliśmy dyskusję. Podobnie do reszty, była ona bardzo uprzejma i chętnie zadawała nam pytania oraz odpowiadała na nasze. Nie zabrakło również czasu, aby zażartować.  Dowiedzieliśmy się też, że Holendrzy są bardzo zorganizowanymi ludźmi, planują wszystko z wielodniowym wyprzedzeniem. Spotkanie było bardzo przyjemne i wydaje mi się, że wszystkim się podobało.  Oby więcej takich ! Sam z chęcią uczestniczyłbym w nim jeszcze raz.”

Krystian Zięba II LOa

Opracowała Monika Leczek