W dniu 10 maja 2017 uczniowie klas pierwszych uczący się języka hiszpańskiego uczestniczyli w Dniu Hiszpańskim zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie.

Udział w wydarzeniu pozwolił uczniom dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulturze Hiszpanii. Głównym elementem programu był wykład dr. hab. Marzeny Chrobak, tłumaczki powieści hiszpańskiego pisarza Eduardo Mendozy. Wykład pod tytułem "Eduardo Mendoza i jego Barcelona" przybliżył młodzieży twórczość artysty uważanego za jednego z najważniejszych pisarzy współczesnej Hiszpanii. Kolejną atrakcją był pokaz tańców hiszpańskich i latynoamerykańskich, a następnie krótka prezentacja dotycząca Hiszpanii i jej kultury zakończona zabawą w formie quizu. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą o kulturze, ale także podstawową znajomością języka hiszpańskiego. W przerwach pomiędzy poszczególnymi częściami programu goście mieli możliwość spróbowania różnorodnych dań kuchni hiszpańskiej, a także obejrzenia niezwykle ciekawej wystawy modeli statków.

Więcej szczegółów i zdjęcia tutaj: