Już po raz czwarty w Polsce Wschodniej odbyła  się akcja edukacyjna pn. Lekcja o Funduszach Europejskich.
Tym razem w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie "Szczepanika"  klas Ia i Ic liceum oraz uczniowie klas I TE, I TH/TS oraz III TE uczestniczyli w akcji edukacyjnej pod nazwą „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. Zajęcia zostały przeprowadzone na lekcjach przez p. Ewę Kłos, p. Zbigniewa Koziana, p. Angelikę Majkut, p. Sabinę Szajna - Kuck.
Organizatorem powyższej akcji jest Ministerstwo Rozwoju i Exacto Sp. z o.o.

Celem lekcji było zapoznanie uczniów z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla ludzi młodych oraz zaznajomienie z możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu. Uczniowie dowiedzieli się, czym są platformy startowe dla nowych pomysłów, współfinansowane z Programu Polska Wschodnia, a także poznali dobre praktyki przedsiębiorczości ludzi młodych. Ponadto uczniowie rozwiązywali zadanie konkursowe.
Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze i pozwoliły młodzieży wyciągnięcie wniosków, że Program Polska Wschodnia wspiera rozwój przedsiębiorczości w makroregionie i młodzi ludzie mogą otrzymać wsparcie umożliwiające rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.