W piątek, 21 kwietnia 2017 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski. Uczniowie przedstawili własne interpretacje wierszy i tekstów piosenek w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.

I miejsce zajęła Monika Serwińska (kl. 3TH/TS), która fenomenalnie wyrecytowała (i doskonale odegrała, używając techniki aktorskiej) "First Picture of Hitler" W. Szymborskiej oraz "We Found Love" Rihanny.

II miejsce otrzymały ex aequo Weronika Nowotarska (kl. 1TT/TM) oraz Gabriela Perlicka (kl. 1LO c), wykazując się emocjonalną interpretacją poezji.

III miejsce przyznano ex aequo Annie Kielar (kl. 4TH/TS) oraz Klaudii Szewczyk (kl. 2LO b) za stworzenie oryginalnych interpretacji.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w następnym roku!