We wtorek, 4 kwietnia 2017 r. uczniowie klas 3 TT/TO i 2 TT wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez dr. Wojciecha Krukara - kartografa, przewodnika, miłośnika wspinaczki górskiej, zapalonego badacza nazewnictwa i pracownika naukowego PWSZ w Krośnie.

Tematem prezentacji było pochodzenie nazw terenowych z obszaru Beskidu Niskiego, Bieszczadów, Gorganów i Czarnohory. Mogliśmy się dowiedzieć, skąd wzięły się nazwy miejscowości, w których mieszkamy (np. Krosno, Frysztak, Haczów czy Posada Górna) i szczytów oraz dolin, które można odwiedzić podczas wypraw w góry bliższe i dalsze.
Było to już kolejne spotkanie z p. Krukarem w naszej szkole i mamy nadzieję na kolejne prowadzone w tak swobodnej atmosferze, w formie wykładu pełnego intrygujących ciekawostek. Pasja do rozwijania własnych zainteresowań i dzielenia się nimi sprawia, że wykonywana praca staje się przyjemnością. To spotkanie jest tego najlepszym przykładem.